Ako si vybrať najlepšie motorkárske bundy a odevy

Motocyklové bundy a motocyklové obleky musia mať priliehavý a tesný strih bez toho, aby boli príliš tesné. Čo to znamená? Znamená to, že vaša bunda musí byť dostatočne tesná, aby zabezpečila, že pancier zostane na správnom mieste a nebude sa vo vetre plátať. 

Stále by ste však chceli, aby vaša kombinéza mala dostatočne stratený strih, aby ste sa mohli voľne pohybovať bez pocitu obmedzenia alebo zviazania. Väčšina búnd je dnes nastaviteľná pomocou strečových panelov. Možno sa budete chcieť rozhodnúť aj pre rukávy, ktoré sú o niečo dlhšie ako rukávy typických búnd, aby sa nezhrňovali, keď držíte riadidlá.

Motocyklové bundy a motocyklové obleky musia mať priliehavý a tesný strih bez toho, aby boli príliš tesné.

Vetranie

Teplé počasie je bezpochyby najobľúbenejším ročným obdobím na výlety. Samozrejme, posledná vec, ktorú chcete, je cítiť sa, vyzerať alebo voňať, akoby ste práve vyšli zo sauny, keď zosadnete z bicykla. 

Preto je prúdenie vzduchu veľmi dôležité. Kožené bundy sú zvyčajne vybavené perforáciou práve na tento účel, zatiaľ čo sieťované panely sú bežným doplnkom textilných búnd.

Materiály

Koža je zďaleka najklasickejším materiálom, pokiaľ ide o motocyklové obleky a bundy. Okrem zrejmého faktu, že vyzerajú skvele, kožené bundy ponúkajú aj výnimočnú trvanlivosť, odolnosť voči oderu a pohodlie po tom, ako sa v nich vyučíte. 

Textilné bundy sú tiež presvedčivou náhradou kože. Tie sú často špecializované tak, aby poskytovali funkcie, ako je extra ventilácia a nepremokavosť, nehovoriac o tom, že sú lacnejšie. 

Mnohé bundy na jazdenie sa v súčasnosti vyrábajú aj zo známeho syntetického vlákna kevlar. Tento materiál ponúka odolnosť voči teplu a oderu. Napriek tomu, že nie je taký pružný a priedušný ako iné tkaniny, niektoré bundy majú stále funkciu použitia kevlaru na určitých strategických miestach ako výstuž nylonu Cordura, ako aj iných tkanín. 

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top