Typy bicyklov: ako si vybrať najlepší bicykel pre vás

Ak si kupujete bicykel, ktorý chcete používať v skupine spolu s ostatnými cyklistami, možno si budete chcieť kúpiť niečo podobné, na čom jazdia oni, inak nebudete môcť držať krok s cestným bicyklami, ak máte horský bicykel alebo cruiser. Ale zároveň vám cestný bicykel enebude vyhovovať, ak ho plánujete používať na blate alebo na piesku.

Typy bicyklov

Cestné bicykle

Cestné bicykle sú určené na rýchlu jazdu po hladkom povrchu. Majú hladké, tenké pneumatiky a “padacie” riadidlá a môžu sa používať na pouličné preteky. Zvyčajne sú ľahšie ako iné typy bicyklov.

Hybridné bicykle boli pôvodne navrhnuté tak, aby poskytovali výhody cestných aj horských bicyklov.

Turistické bicykle

Turistické bicykle sú ďalším špeciálnym typom cestných bicyklov. Sú určené na jazdu po chodníku, ale sú odolnejšie na používanie na dlhé vzdialenosti. Sú to tiež skvelé bicykle na dochádzanie do práce vďaka svojej odolnosti a schopnosti prevážať ťažké náklady.

Triatlonové bicykle

Triatlonové bicykle sú typom cestných bicyklov so špeciálnou konštrukciou, ktorá maximalizuje ich aerodynamické vlastnosti. Riadidlá majú tiež špeciálnu aerodynamickú konštrukciu, ktorá vám umožňuje prikrčiť sa počas jazdy dopredu, aby sa minimalizoval odpor vetra voči vášmu telu.

Horské bicykle

Horské bicykle sú navrhnuté na jazdu po náročných terénnych cestách. Majú ploché alebo vzpriamené riadidlá a veľmi nízky rozsah prevodov na šliapanie po strmých cestách. Väčšina z nich má nejaký druh tlmiča alebo odpruženia.

Kombinácia cestného a horského bicykla: hybridné bicykle

Hybridné bicykle boli pôvodne navrhnuté tak, aby poskytovali výhody cestných aj horských bicyklov. Ich veľké polstrované sedadlá a vzpriamené riadidlá poskytujú pohodlnú jazdnú polohu a sú ideálne na bežnú jazdu po okolí alebo po cyklistických chodníkoch, dochádzanie do práce na krátke vzdialenosti a mestské výlety.

V oboch prípadoch platí, že bez ohľadu na to, aký typ bicykla si chcete vybrať, je fajn zvážiť značku White Bicycles: záruka na desaťročia, a to ako pre bicykle, tak aj pre príslušenstvo.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top