Bežné príznaky chybného hydraulického posilňovača riadenia 

Jazda autom má byť pohodlná, ale nie príliš pohodlná. Ak sa počas jazdy objavujú nerovnosti na ceste a vaše vozidlo má pocit, že poskakuje ako na trampolíne alebo pláva ako loď na vlnách, problémom nemusí byť nevyhnutne vaše riadenie, ale pravdepodobne opotrebované tlmiče alebo vzpery. Tieto opotrebované tlmiče a vzpery však môžu viesť k potenciálne nebezpečným problémom pri riadení. 

Jazda autom má byť pohodlná, ale nie príliš pohodlná.

Pri každej jazde v zákrutách, najmä ostrých, sa hmotnosť vozidla nakláňa smerom od zákruty, z pneumatík druhej strany. Váš hydraulický posilňovač riadenia a systém odpruženia má za úlohu pôsobiť proti prenosu hmotnosti, aby sa zachovala trakcia. 

V tomto procese sú rozhodujúce tlmiče a vzpery. To znamená, že hoci nemusia byť nevyhnutne priamou súčasťou systému ri

Bublajúca alebo penivá kvapalina posilňovača riadenia 

Olej v posilňovači riadenia je priesvitný a často má červenkastý odtieň. Nemal by byť nepriehľadný ani tmavý, ani by nemal byť spenený. Ak ste si pri kontrole nádržky čerpadla všimli bublinky alebo penu, je možné, že systém je netesný a musíte ho okamžite opraviť. 

Je tiež možné, že kvapalina je už stará a vyžaduje si výmenu. Kvapalina posilňovača riadenia často obsahuje ako prísadu látku proti peneniu, ktorej obsah sa môže vekom zmenšovať. V systéme môže byť aj vlhkosť, ak si všimnete mliečny vzhľad kvapaliny. V takom prípade je potrebné kvapalinu vypláchnuť, aby sa problém vyriešil. 

Preklzávanie volantu pri otáčaní 

Niektorí vodiči sa často sťažujú, že pneumatiky odmietajú nasledovať, keď otáčajú volantom, akoby volant mal mŕtvu zónu, v ktorej nemá žiadny účinok. Nie je to normálne a v takom prípade by ste s autom vôbec nemali jazdiť.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top