Ako ochrániť svoje auto pred búrkou

Najmä v posledných rokoch vzrástol počet áut, ktoré požiadali o asistenčnú službu v prípade škôd spôsobených atmosférickými živlami, o 15 % v porovnaní so začiatkom roka 2000. Určite na tom majú veľkú zásluhu klimatické zmeny, ale ďalšia podstatná časť je spôsobená nesprávnou informovanosťou motoristov. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako týmto katastrofám predchádzať? Samozrejme, nie tým atmosférickým, máme na mysli škody na aute. Veď väčšinou stačí dobrý kryt proti krupobitiu

Kryt proti krupobitiu: čo to je

Nie každý má to šťastie, že môže počas búrky zaparkovať svoje auto v garáži. Kryt proti krupobitiu je pre týchto ľudí tým správnym riešením.

Ide o fóliu, zvyčajne nepremokavú a polstrovanú, ktorá slúži na to, aby náraz krupobitia do auta zabránil prasknutiu okien alebo preliačeniu karosérie. Dovoľte mi však, aby som vám objasnil: úroveň ochrany, ktorú poskytujú kryty proti krupobitiu, bude v konečnom dôsledku závisieť od typu krytu a veľkosti krupobitia.

Pri kúpe krytu proti krupobitiu je dobré, aby ste zohľadnili nasledujúce vlastnosti predmetu. Predovšetkým všeobecnú kvalitu výrobku, napríklad prispôsobenie, švy, schopnosť rozšírenia, hrúbku polstrovania a druh použitých materiálov.

Je nepravdepodobné, že kryty proti krupobitiu zabránia poškodeniu veľmi veľkými krúpami, môžu však výrazne znížiť úroveň poškodenia.

Pokiaľ ide o cenu, tá bude do veľkej miery závisieť od kvality a vlastností krytu a od toho, či je vyrobený na mieru alebo nie. V skutočnosti je možná vysoká miera prispôsobenia, a to aj pokiaľ ide o materiály a polstrovanie, ako aj spôsoby pripevnenia k vozidlu.

Na čo sa zamerať pri krytoch proti krupobitiu

Pri kúpe krytu proti krupobitiu je dobré, aby ste zohľadnili nasledujúce vlastnosti predmetu.

Predovšetkým všeobecnú kvalitu výrobku, napríklad prispôsobenie, švy, schopnosť rozšírenia, hrúbku polstrovania a druh použitých materiálov. Je tiež dobré skontrolovať, či má dostatočné kotviace body, aby sa predišlo kolízii krytu s karosériou alebo strate krytu pri silnom vetre. Potom skontrolujte kvalitu švov a odhadovanú životnosť látky, pretože musí odolať nárazom a veľmi silnému vetru.

Zvážte aj veľkosť a hmotnosť krytu proti krupobitiu. Vždy pamätajte na to, že v letných mesiacoch alebo v čase, keď sa nepoužíva, musí byť riadne uskladnený. Uloženie objemných krytov priamo v aute môže byť problematické, ak nemáte dostatok miesta v kufri alebo vyhradený ďalší priestor. Ďalšou vecou, ktorú treba vziať do úvahy, je, či výrobca krytu garantuje aj odolnosť voči UV žiareniu a či existuje záruka na výrobné chyby Withcar Online výrobku.

Vyberte si kryt proti krúpam, ktorý sa dokonale prispôsobí vozidlu: ak je príliš veľký, môže sa odklopiť alebo odletieť, ak je príliš malý, nebude úplne zakrývať spodné časti panelov.

Vyberte si kryt proti krúpam, ktorý sa dokonale prispôsobí vozidlu: ak je príliš veľký, môže sa odklopiť alebo odletieť, ak je príliš malý, nebude úplne zakrývať spodné časti panelov.

Kryty proti krupobitiu – tipy a rady

Dobrou radou je nacvičiť si montáž krytu bez ohľadu na potrebu. V skutočnosti môže trvať niekoľko pokusov, kým pochopíte, ako ho efektívne umiestniť bez prílišnej námahy. Taktiež sa vyhnite ťahaniu poťahu po zemi pri jeho umiestňovaní alebo odstraňovaní, pretože sa na ňom môže zhromažďovať piesok alebo nečistoty, ktoré by mohli poškriabať lak vozidla. Uvedomte si, že ťažšie alebo objemné poťahy na krúpy si môžu vyžadovať viac ako jednu osobu na ich umiestnenie alebo odstránenie a predovšetkým na ich zloženie pred odložením.

Ak si ho chcete ponechať dlhší čas, aj v prípade slabých dažďov, pre väčšiu bezpečnosť nezabudnite kryt pravidelne odstraňovať, aby sa mohla odparovať vlhkosť a zabránilo sa tak poškodeniu laku hrdzou alebo vlhkosťou.

Ak si ho chcete ponechať dlhší čas, aj v prípade slabých dažďov, pre väčšiu bezpečnosť nezabudnite kryt pravidelne odstraňovať, aby sa mohla odparovať vlhkosť a zabránilo sa tak poškodeniu laku hrdzou alebo vlhkosťou.

Ako chrániť svoje auto bez ohľadu na kryt proti krupobitiu

V týchto prípadoch platí heslo: plánujte dopredu. Ak sa predpovedá búrka alebo zlé počasie, dohodnite sa na zaparkovaní vozidla pod krytom, pokúste sa odložiť alebo odložiť plánovanú cestu alebo sa dohodnite na použití alternatívnych spôsobov dopravy.

Ak sa ocitnete uprostred búrky a nemáte možnosť umiestniť na vozidlo kryt proti krupobitiu, hľadajte alternatívne možnosti, napríklad kryté parkovisko, markízu na čerpacej stanici, pod mostom atď. Bezpečnosť by mala byť vždy vašou najvyššou prioritou, preto hľadajte úkryt tam, kde nespôsobíte problémy ostatným vodičom.

Nikdy neparkujte pod stromami: konáre by mohli odpadnúť a poškodiť vaše vozidlo.

Uistite sa tiež, či sa vaše poistenie vzťahuje aj na takéto udalosti. Predovšetkým však buďte chránení a v bezpečí.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top