Strešné nosiče na automobily: Zlepšite svoje vedomosti

Strešný nosič sa vzťahuje na súbor tyčí namontovaných na streche motorového vozidla, čo umožňuje okrem iného prenášanie objemných predmetov, ako sú napríklad bicykle a rebríky. Je to užitočné napr. pri záchrane a v mnohých každodenných životných situaciách. Umožňuje vodičom, ktorý často používajú automobil, aby prevážali iné dôležité predmety na streche svojho motorového vozidla bez toho, aby nevyhnutne zredukovali vnútorný priestor pre cestujúcich. Tento článok zlepší vaše vedomosti o nich, skúmaním rôznych typov a ako si môžete vybrať ten ideálny pre vás.

Komponenty strešných nosičov

Najvýznamnejšou časťou strešného nosiča je veža alebo noha. Jedná sa o najdrahšiu časť a nesie celú váhu toho, čo ste si položili na strechu. Z tohto dôvodu by mali byť namontované na najpevnejších miestach strechy vozidla. Dôležité je, aby nohy mali možnosť uzamknutia, preto je mimoriadne ťažké, odcudziť celý nosič. Nezabudnite, že niektoré veže majú svoje skrinky a kľúče oddelené.

Strešné nosiče

Montážne súpravy pre vozidlá sú nevyhnutným predpokladom montáže celej veže. Zvyčajne sú navrhnuté výrobcami tak, aby vyhovovali konkrétnemu vozidlu alebo šírke vozidla. Zvyčajne sú vyrobené z klipov (alebo svoriek), ktoré lemujú vežu a sú na presno so strešnou líniou alebo koľajnicou, a spodné vložky, ktoré sú spojené so strechou a zabraňujú ich poškodeniu. Tieto gumové podložky (spodné podložky) zvyčajne zapadajú medzi strechu a vežu.

Nosníky sú tiež dôležitými komponentmi. Ide väčšinou o tyče, ktoré pretínajú šírku strechy. Zohrávajú dôležitú úlohu pri častom montovaní nosiča. Zohrávajú významnú úlohu pri podpore váhy všetkého, čo je kladené na strechu, a prenášajú celú hmotnosť na vežu.

Je dôležité poznamenať, že niektorí výrobcovia môžu prísť s integrovanými nosníkmi strešných nosičov. V takom prípade budete potrebovať špecifickú montážnu zostavu. Výhodou týchto je, že sú ľahko inštalovateľné a sú veľmi odolné. Napriek tomu môžu byť niekedy uplatniteľné iba v obmedzenom rozsahu vozidiel. Niektoré vozidlá môžu mať jednoduché požiadavky na montáže strešných nosičov a nemusia vyžadovať špecifické súčiastky. Napriek tomu, iné môžu byť vybavené možnosťou vhodného nosníka veže.

Ako si vybrať ideálny strešný nosič

Žiadny strešný nosič jednoducho nezapadne do auta. Existujú v podstate štyri hlavné typy strešných nosičov. Spôsob, akým každý jeden zapadá do vozidla, nie je rovnaký. Všeobecne platí, že rôzne automobily využívajú rôzne spôsoby pripojenia.

Existujú strešné nosiče, ktoré sa vzťahujú iba na autá so zdvihnutými strešnými nosníkmi. Koľajnice prechádzajú od prednej strany k zadnej časti strechy. Oni sa zvyčajne nachádzajú na automobiloch od výroby. Nazývame ich nadvihnuté strešné nosníky, pretože sú zdvihnuté trochu zo strechy vozidla so zjavnou medzerou medzi strechou a koľajnicou.

K dispozícii sú aj strešné nosiče špeciálne pre vozidlo s fixnými bodmi. Pevný bod je jednoducho označený bod na streche určený na montáž strešného nosiča. Sú to štyri časti a často sú skryté pod plastovým krytom.

Nakoniec existujú strešné nosiče pre vozidlá bez koľajníc a fixných bodov. Ak máte takýto automobil, potom potrebujete strešný nosič “zárubňa dverí”. Ako naznačuje názov, tento typ strešného nosiča sa upína na zárubne dverí vozidla.

Automobilových batérií. Ručička teplomera sa sotva vyšplhá na bod mrazu. Auto v tej chvíli už nenaštartuje. Dôvod je jasný- batéria. Akumulátor sa totiž v chladných zimných mesiacoch nadmerne namáha. Čítaj viac …

 

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top