Vyberte si zdravé krmivo pre psov pre správnu výživu psov 

Avšak tí majitelia, ktorí sú otvorenejší, pokiaľ ide o stravu svojho šteňaťa, môžu ísť nad rámec bežných konzerv a suchých druhov, aby zabezpečili lepšiu výživu psa. Tu sú kľúčové zložky stravy, ktoré by ste mali zohľadniť pri hľadaní zdravého krmiva pre svojho Fida:

Sacharidy 

Tráviaci systém rozkladá sacharidy a premieňa ich na glukózu, ktorá potom slúži ako dobrý zdroj energie pre vášho psa. Celozrnné obilniny sú bohaté na sacharidy, ktoré môžu poskytnúť vlákninu, železo, minerály a mnoho ďalších prospešných živín.. 

Tuky

Tuky v strave vášho psa predstavujú najvyššie množstvo koncentrovaného zdroja energie. Dodávajú tiež veľmi potrebné mastné kyseliny, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi pre dôležité látky a sú dôležité pre udržiavanie a vytváranie zdravých a normálnych buniek. 

Plemená psov majú značné rozdiely, pokiaľ ide o sklony k prejedaniu, rýchlosť rastu, veľkosť a iné.

Minerály

Minerálne látky sú anorganické živiny, ktoré tvoria menej ako 1 % telesnej hmotnosti psa. Napriek tomuto nízkemu počtu však minerálne látky zohrávajú kľúčovú úlohu v rôznych základných funkciách vrátane rastu, zdravých zubov a silných kostí. 

Najlepšie krmivo pre dospelých psov

Každý pes je iný a jedinečný, čo znamená, že žiadne krmivo pre psov nemôže podporovať zdravú výživu všetkých psov. Vo všeobecnosti platí, že kŕmenie psov prémiovými značkami krmív je pre väčšinu psov bezpečnou voľbou. Tieto prémiové značky ponúkajú rôzne druhy stravy, buď konzervy, alebo suché krmivo pre psov, ako aj výber bielkovín. V súčasnosti môžete nájsť rôzne značky prémiového krmiva pre psov, ktoré sú skvelou voľbou pre vaše šteňa. 

Pre svojho dospelého psa sa uistite, že ste vybrali krmivo, ktoré bolo špeciálne vyvážené tak, aby poskytovalo potrebné nutričné a kalorické potreby potrebné pre zdravie, pohodu a šťastie. V tomto období života vášho psa je tiež dôležité zabezpečiť, aby ste používali a dodržiavali správnu kontrolu porcií, či už používate voľný výber alebo časované metódy kŕmenia. 

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top