Ak chcete byť aktívny on-line, prvý nápad je vždy vytvoriť si webovú stránku. Ale aby webové stránky boli viditeľné on-line budete potrebovať web hosting. To je umenie poskytovania úložného priestoru a prístupu k webovým stránkam. Existuje veľa poskytovateľov hostingových služieb. V závislosti od vašich potrieb a preferencií existuje web hosting pre elektronický obchod, osobný blog, podnikanie a mnoho ďalších, ktoré môžete využiť. Najlepší web hosting, môžete nájsť pomocou cenových porovnaní a online recenzií, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám.

Čo by ste mali vedieť keď nakupujete

Existujú veci, s ktorými sa musíte zoznámiť pri nakupovaní služby. Po prvé, ceny budú stúpať hneď po promo období. Preto musíte byť rozhodný. Po druhé, zistíte, že mnoho poskytovateľov hostingu ponúka pomerne nízke počiatočné ceny, ale s tým že budete musieť zaplatiť vopred za dva alebo tri roky. Po tretie, po promočnej dobe môže byť obnovovacia cena ostatných služieb dokonca až štvornásobok prvých propagačných cien. Napokon, hoci pôvodná dohoda môže byť neuveriteľne lacná, náklady na prenos vašej stránky do budúcnosti môžu byť mimoriadne vysoké.

Ak vytvárate jednoduché webové stránky, nemusíte sa obávať neobmedzených vecí. Ak však vytvárate komplexnú webovú stránku, ako v podniku, potom sa odporúča, aby ste si najprv dôkladne prečítali o podmienkach a službách alebo požiadali o ďalšie odprezentovanie. Ďalšou dôležitou vecou je vyhýbať sa tvorcom stránok. Väčšina poskytovateľov webhostingu ponúka tento druh služby, ale zvyčajne je to pasca, ktorá vás doslova zamkne v rámci služby. Buďte dostatočne opatrní, aby ste sa vyhli tejto pasci.

Typy web hostingových služieb

Niekedy môže byť koncept webových služieb a webhostingu veľmi mätúci. Existujú tisíce organizácií, ktoré súťažia o vašu firmu, čo vedie k zmiešaniu. Môže sa veľmi ľahko stať, aby sa človek, ktorý má v úmysle pridať nový online obchod, sklamal. Pozrime sa na tri webhostingové služby, z ktorých môžete nadobúdať ďalšie vedomosti.

Zdieľaný web hosting. V pomenovaní tejto služby neexistuje žiadny skrytý význam. To znamená, že váš web zdieľa server s inými webovými stránkami. Za tento úkon vám môže byť účtovaných približne 5 až 10 EUR. Jedinou nevýhodou tohto opatrenia je to, že veľmi slávne stránky vám môžu negatívne ovplyvniť vaše výkony. Napriek tomu, ak sú vaše stránky najznámejšie, môžete si užívať nízke náklady.

Predajný Web Hosting. Jedná sa v podstate o spoločné hostingové účty, s pridanými nástrojmi, ktoré môžete použiť na predaj hostinvoého miesta. Balíky distribútorov sa môžu líšiť v cenách medzi 15 až 20 dolárov, ako to diktuje obmedzenie funkcií a zdrojov. Ide o ideálnu voľbu pre jednotlivcov, ktorí chcú predávať web hosting.

Priradený webový server. Návrh naznačuje, že prenajímate jeden fyzický server od hostiteľskej entity. Pomocou tejto možnosti si môžete ponechať plnú kontrolu, ak to považujete za potrebné. Nie je potrebné sa obávať, či iné stránky na zdieľanom serveri využívajú zdroje, ktoré spomaľujú tie vaše. Cena tejto služby môže byť najmenej 100 dolárov. Prenájom tejto možnosti však vyžaduje služby správcu systému na preskúmanie technických údajov.

V závislosti od vašich potrieb existuje pre každého niečo, pokiaľ ide o web hosting. Pri mnohých hostingových spoločnosťach je lepšie si ich najprv preveriť predtým, ako si zakúpite akýkoľvek plán, aby ste sa vyhli zbytočným platbám a tým zvýšeniu nákladov.

Pred zakúpením online hostingu musíte stále zaregistrovať doménu.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top