Výhody MSM pre poškodenú pleť

Metylsulfonylmetán sa nachádza vo všetkých druhoch živých organizmov. Organicky sa skladá z vodíka, síry, kyslíka a uhlíka. V ľudskom tele funguje ako lepidlo, ktoré drží pohromade reťazce aminokyselín alebo stavebné kamene telesného tkaniva.

Vitamín C je nevyhnutný pre zdravie ľudského tela.

Je dôležitý nielen pre správnu funkciu aminokyselín, ale je aj základnou živinou, ktorá sa využíva v celom tele. Pravdou je, že metylsulfonylmetán v kombinácii so soľou a vodou tvorí približne 90 % ľudského tela. 

Tento typ vo vode rozpustnej živiny je síce užitočný a široko používaný, ale na jeho čo najefektívnejšie využitie je potrebné veľké množstvo vitamínu C

Výhody metylsulfonylmetánu

Väčšina výhod MSM vyplýva z úlohy tejto chemikálie pri budovaní takmer všetkých buniek v tele. Je však tiež známe, že brzdí odbúravanie kolagénu, čo z neho robí kľúčového hráča v liečbe proti starnutiu.

Vysoký obsah síry, ktorý tvorí pozoruhodných 34 % zloženia, môže pomôcť detoxikovať organizmus a zmierniť zápaly.

Ak to nestačí, metylsulfonylmetán môže tiež zlepšiť priepustnosť bunkových stien, aby umožnil životne dôležitým živinám prúdiť cez bunky.

Pokiaľ ide o boj proti starnutiu, metylsulfonylmetán zlepšuje využitie antioxidantov, ktoré pomáhajú redukovať voľné radikály a poskytujú dlhý zoznam výhod proti starnutiu.  

Používanie metylsulfonylmetánového krému na vyhladenie vrások, boj proti akné a iné

Vďaka obsahu síry v metylsulfonylmetáne a skutočnosti, že táto chemická látka zvyšuje obsah antioxidantov v tele, ponúka pôsobivo dlhý zoznam možností použitia. Pri lokálnej aplikácii môže mať zázračné účinky na ľudskú pokožku.  

Vzhľadom na jeho pozitívne spojenie s kolagénom môže skutočne pomôcť v boji proti vráskam tým, že znižuje rozpad kolagénu pod kožou. 

Obsah síry v MSM tiež pomáha zlepšovať rast nechtov a vlasov, bojuje proti rednutiu alebo praskaniu nechtov a celkovo zlepšuje zdravie nechtovej kožičky.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top