Tipy na profesionálne navrhovanie tričiek s vlastnou potlačou 

Navrhovanie tričiek s vlastnou potlačou je jedným z najobľúbenejších a najbežnejších odbytísk pre kreatívcov. Nezáleží na tom, či ste grafický dizajnér, typograf alebo ilustrátor, umiestnenie vašich jedinečných návrhov na tričká môže byť zábavné.

Ak ste však v tomto procese nováčikom, ľahko sa môže stať, že vám to prerastie cez hlavu. Nemôžete predsa len vymyslieť dizajn, umiestniť ho na tričko a očakávať, že bude hneď predávať. 

Najlepšie a najúspešnejšie návrhy tričiek, ktoré využívajú humor, to robia šikovným a jemným spôsobom, dokonca aj tie najkrikľavejšie a najvýraznejšie návrhy. 

Ak sa chystáte navrhovať tričká s vlastnou potlačou, ktoré môžete predávať online a zarobiť si tak nejaké peniaze, tu je niekoľko dôležitých tipov, ktoré by ste mali vedieť a pamätať si, aby ste si zabezpečili úspech. 

Používajte humor mimoriadne opatrne

Chcete vytvoriť vtipné návrhy tričiek? Potom sa musíte uistiť, že to nie je len ďalšie lacné a nevkusné vtipné tričko. Najlepšie a najúspešnejšie návrhy tričiek, ktoré využívajú humor, to robia šikovným a jemným spôsobom, dokonca aj tie najkrikľavejšie a najvýraznejšie návrhy. 

Bohužiaľ, mnohé humorné tričká majú tendenciu nudiť príliš rýchlo. Ak však budete postupovať správne a použijete originálny nápad, môžete si byť istí, že váš zmysel pre humor vyčarí ľuďom úsmev na tvári a na ulici sa otočí. 

Vyberte si správne farby

Dbajte tiež na efektívnejšie využitie farby košele a vyberte čo najviac doplnkových farieb. Ak napríklad používate program Adobe Illustrator, môžete zapnúť funkciu Globálne farby. Bude pre vás úplnou záchranou a pomôže vám ušetriť veľa času pri navrhovaní tričiek s vlastnou potlačou. Poltóny sa môžu hodiť aj na využitie obmedzených farieb, ktoré môžete použiť. 

Zvážte svoj cieľový trh 

Ďalší tip je veľmi dôležitý. Zamyslite sa a zvážte, pre koho sú vaše tričká s vlastnou potlačou určené. Chcete navrhovať pre mužov alebo ženy? Sú tričká určené pre dospelých alebo pre deti? Nezabudnite, že v konečnom dôsledku navrhujete tričká, ktoré chcete, aby nosili vaši cieľoví zákazníci. 

Rovnako ako dobrí dizajnéri značky sa môžete pokúsiť napísať presný opis typu ľudí, ktorých chcete svojimi návrhmi tričiek prilákať. Zistite, kto sú títo ľudia, aké sú ich preferencie a aké sú ich obľúbené značky, a potom s nimi pracujte. 

Dbajte tiež na efektívnejšie využitie farby košele a vyberte čo najviac doplnkových farieb.

Detaily sú dobré, ale jednoduchosť je lepšia

Ľudia vždy ocenia veľký zmysel pre detail a schopnosť kresby. Nie je nič lepšie ako vidieť majstrovské dielo, ktoré bolo starostlivo vytvorené na tričku, ktoré môžete študovať celé hodiny. 

Niektoré z najklasickejších vzorov košieľ však bývajú aj najjednoduchšie. Vďaka svojej jednoduchosti sú rovnako účinné pri odovzdávaní posolstva. Návrh, ktorý je niekde uprostred, sa nemusí stať úspešným návrhom.

Zostaňte v obraze

Ak chcete niečomu lepšie porozumieť, je dôležité pochopiť hlavný kontext a pozorne ho preštudovať. Moderné tričká dnes vychádzajú takmer zo všetkých subkultúrnych fenoménov, ktoré kedy existovali, od všeobecnej popkultúry až po hudbu, šport, streetart a skateboarding. 

Určite si prečítajte o histórii tričiek s vlastnou potlačou a naučte sa ich lepšie oceniť. Dokonca aj návrhy, ktoré sa vám osobne nemusia páčiť, môžu poskytnúť prehľad a inšpiráciu o tom, čo ľudia najradšej nosia. 

Predstavte si svoje návrhy na tričku 

Spýtajte sa každého, kto niekedy pracoval na webe a v tlači, a povie vám, že je veľký rozdiel medzi vzhľadom dizajnu na tlačenom materiáli a na obrazovke. Neváhajte vyskúšať dizajn trička na fotografii modelu. Ak chcete, môžete si ho dokonca vytlačiť a umiestniť na skutočné tričko. Skôr ako prejdete k ďalším krokom, uistite sa, že ste si svoje dielo prezreli v skutočnej veľkosti. 

Moderné tričká dnes vychádzajú takmer zo všetkých subkultúrnych fenoménov, ktoré kedy existovali, od všeobecnej popkultúry až po hudbu, šport, streetart a skateboarding. 

Správne pripravte dielo

Vaša tlačiareň ocení použitie farieb Pantone na sieťotlač. Bude tiež skvelé, ak môžete predĺžiť ťahy a obkresliť akýkoľvek text. Na internete nájdete množstvo užitočných návodov pre Photoshop aj Adobe Illustrator, ktoré vám pomôžu lepšie sa oboznámiť s celým procesom. Keď tak urobíte, tlačiareň s vami bude rada spolupracovať. 

Buďte originálny

Hoci nie je nič zlé na tom, keď sa inšpirujete najhorúcejšími trendmi, je lepšie byť o krok vpred, aby ste nakoniec nekopírovali ostatných. Je veľmi pravdepodobné, že v čase, keď sa tričká s vlastnou potlačou vyrábajú, ich dizajnéri už začínajú prechádzať na niečo nové. 

Sledujte najnovšie dianie v módnom priemysle a iných oblastiach popkultúry. Uistite sa však, že sa stále snažíte raziť svoju vlastnú jedinečnú cestu. 

Používajte kvalitnú tlačiareň

Aj keď máte dokončený a dokonale spracovaný ten najlepší návrh, vaše tričká budú vždy len také dobré, akú tlačiareň použijete. Vyhľadajte spoľahlivú spoločnosť alebo môžete zavolať miestnu sieťotlačiareň. Je však dôležité venovať čas aj tomu, aby ste sa oboznámili s konkrétnymi typmi tričiek, na ktoré chcete tlačiť.

Cena, možnosti označenia, rozmery, hmotnosť a ďalšie faktory môžu ovplyvniť konečný produkt, ktorý vyrobíte. Zistenie týchto informácií môže trvať určitý čas a môže si vyžadovať aj kontaktovanie rôznych spoločností. Dodržiavajte však jedno dôležité pravidlo – určite si vyberte spoločnosť, ktorá s vašimi tričkami zaobchádza ako s hotovými maloobchodnými výrobkami a bude sa k vašej práci správať starostlivo. 

Pri navrhovaní tričiek s vlastnou potlačou je dôležité, aby ste proces navrhovania neunáhlili. Urobte si čas a zabezpečte si úspech svojich návrhov a budúceho podnikania!

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top