Čo treba zvážiť pred zaregistrovaním domény

Názvy domén sú kľúčové pre identitu značky, pretože môžu poskytnúť dôveryhodnosť podnikom. Z tohto dôvodu by ste mali mať na pamäti niektoré dôležité veci, skôr ako sa rozhodnete zaregistrovať doménu. Niektoré z nich zahŕňajú nasledujúce:

Prieskum domén a predajcov

Nikdy sa nedohadujte na prémiovej požadovanej cene domény. Vyzistite, či by ste mohli kontaktovať službu alebo predajcu, aby ste prejednali nižšiu cenu. Je efektívne, ak vami vybraná doména predáva už niekoľko rokov. Ako vlastník firmy sa vyplatí sa poriadne pripraviť pred zakúpením domény. Zistite, či má predávajúci zdokumentovanú históriu predaja. Všetky informácie, ktoré získate od predajcu, vám pomôžu pri rokovaniach.

Zvážte vykonanie kontroly pozadia predajcov

Pred zakúpením predtým použitej domény by ste mali vidieť, čo bolo publikované v doméne, aby ste sa uistili, že má vynikajúcu reputáciu. Nechcete skončiť s nákupom domény, ktorá hosťovala obsah pre dospelých alebo má zlú povesť. Berte na vedomie, že vaša nová doména bude vašou značkou firmy. Uistite sa, že sú k dispozícii budúce profily na sociálnych sieťach. Ak už ale boli odobrané, nie je najlepší nápad kúpovať doménu. Skôr než začnete registrovať doménu, musíte skontrolovať jej pozadie, históriu. To vám pomôže vo veľkej miere získať hodnotu vašej investície a umožní vám ponúknuť svoje služby bez ťažkostí z dlhodobého hľadiska.

Uzatváranie dohody

Musíte byť trpezliví, pokiaľ ide o nákup prémiových domén. Proces je trochu odlišný od jednoduchej registrácie domény. Sú obdobia kedy si musíte počkať niekoľko týždňov a neskôr budete musieť skontrolovať majiteľa domény, aby ste vyjednali dobrú cenu. Ak si myslíte, že cena je vysoká, skúste jednať s vlastníkom, aby ste sa dohodli na čiastkových platbách alebo v lízingových transakciách pre vašu preferovanú doménu. Prostredníctvom toho nebudete musieť vopred zaplatiť obrovské množstvo peňazí.

https://www.youtube.com/watch?v=a3rc_IE3cjQ

Keď majiteľ súhlasil s predajom domény, zvážte podpísanie kúpnej zmluvy spolu s kupujúcim. To zahŕňa podmienky nákupu v súlade so zákonom a ochranou oboch strán. Ďalším krokom je platba. Nikdy neponúknite svoje peniaze žiadnemu kupujúcemu vopred, akonáhle dosiahnete ústnu dohodu. Musíte transakciu zabezpečiť, aby ste sa vyhli podvodným činnostiam. Ak je to možné, pre vašu transakciu použite zabezpečenú službu.

Celkovo možno zvážiť niekoľko vecí pri výbere a registrácii domény. Dávajte pozor na niektoré voľné doménové názvy alebo tie, ktoré sú hlboko zľavnené v prvom roku, pretože by ste mohli nakoniec platiť viac v dlhodobom horizonte. Okrem toho, skôr než zaregistrujete doménu, uistite sa, že vaše webové stránky sú pripravené na spustenie a ste pripravení čeliť vysoko konkurenčnému online svetu. Samozrejme, musíte tiež prenajať webhostingu. To vám pomôže maximálne využiť vašu investíciu.

Prečítajte si článok s názvom Výhody poskytovania firemných darčekov.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top