Tipy na ochranu Canon cartidgov

Nech už máte akýkoľvek typ tlačiarne, výber cartidgov Canon znamená jediné – používate kvalitné produkty. Veď kto by chcel používať menej kvalitné alebo lacné výrobky, že?

Bohužiaľ, vysoká kvalita týchto kaziet často znamená aj ich vyššiu cenu. Preto má zmysel len to, aby ste ich používali správne, aby ste z nich mohli vyťažiť maximum do posledného kúska. 

Nech už máte akýkoľvek typ tlačiarne, výber cartidgov Canon znamená jediné – používate kvalitné produkty.

Povedzte NIE tučnému a hrubému písmu

Tlač tučného textu a hrubého písma si vyžaduje viac atramentu, preto sa snažte text tlačiť úsporne a ušetriť peniaze. Namiesto toho si vyberte písma, ktoré sú náročné na atrament, ako napríklad Times New Roman a Calibri.

Kontrola zablokovaných tlačových hláv alebo trysiek

Prestala vaša cartridge správne tlačiť? Namiesto jej vyhodenia by ste mohli skontrolovať, či nie je vinníkom upchatá tlačová hlava alebo tryska. Opatrne vyberte cartidge Canon z tlačiarne a potom jej spodnú časť utrite vlhkou papierovou utierkou. Nainštalujte ju a začnite znova tlačiť. 

Tlačte do PDF alebo uložte namiesto tlače

Ak potrebujete len digitálny záznam, možno budete chcieť najprv súbor uložiť na pevný disk alebo vytlačiť do formátu PDF. Na vašom pracovnom mieste bude menej neporiadku a môžete ušetriť na farbe do tlačiarne, ak budete tlačiť tlačené kópie len v prípade potreby. 

Nedbajte na upozornenia o nedostatku atramentu

Tlačiarne sú zvyčajne vybavené upozorneniami, ktoré vás informujú, že v cartrigiach Canon dochádza atrament. Namiesto nákupu nových kaziet na chvíľu ignorujte upozornenie. Bolo preukázané, že atramentové kazety po zobrazení tejto správy stále obsahujú približne 8 % až 45 % atramentu. Tieto upozornenia na nízky stav atramentu môžete vypnúť v oblasti nastavení väčšiny tlačiarní.

Tlačte len to, čo potrebujete

Ak chcete vytlačiť recept alebo článok z webu a nechcete tlačiť fotografie a reklamy, existujú aj iné spôsoby. Tlačte len to, čo potrebujete, keď to najviac potrebujete.  

Korektúra pred tlačou 

Pred vytlačením akéhokoľvek dokumentu vždy venujte čas dôkladnej korektúre a úprave svojej práce. Väčšinou dokumenty len vytlačíte a potom ich všetky vytlačíte znova, keď nájdete nejaké chyby. Ak budete dokumenty tlačiť menej krát, budete môcť ušetriť viac atramentu.    

Zmena nastavení tlačiarne

Všetky tlačiarne sú z výroby nastavené tak, aby spotrebovávali atrament, ale vždy to môžete zmeniť. Ak chcete aktualizovať predvolené nastavenia tlačiarne v počítači so systémom Windows, stačí vybrať položku Štart a potom Tlačiarne, potom kliknúť pravým tlačidlom myši na tlačiareň a vybrať položku Predvoľby tlačiarne

Možno budete chcieť nastaviť kvalitu tlače na režim návrhu, nastaviť možnosti dokumentu pre tlač viacerých strán na jeden list a nastaviť farbu pre tlač v odtieňoch sivej. 

Zmenšite veľkosť písma 

14-bodové a 12-bodové písmo sa líšia veľkosťou a v dôsledku toho sa líši aj množstvo atramentu, ktoré sa pri nich spotrebuje. Vyberajte text menších rozmerov a veľkosť zväčšujte len v prípade potreby, napríklad v prípade nadpisov.  

Využívajte svoje cartridge Canon naplno pomocou týchto jednoduchých tipov. 

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top