Kryty smartfónov prichádzajú v rôznych veľkostiach a materiáloch. Ich hlavnou úlohou je chrániť telefón v prípade nehody. Preto pôsobia ako tlmiče nárazov pre zariadenia. Veľký počet ľudí má zmiešané reakcie na vhodnosť krytov smartfónov. Zatiaľ čo iní odôvodňujú dodatočné náklady, ktoré minú na obaly, iní si myslia, že nestojí za to utrácať obaly, ktoré v niektorých prípadoch nebránia znehodnoteniu zariadenia.

Typy puzdier pre smartfóny 

Tento článok sa bude zaoberať piatimi typmi puzdier mobilných telefónov, ktoré sa bežne vyskytujú na trhu. Cena sa týka kvality a funkčnosti prípadov. 

Mäkké kryty:

Tento typ krytu je vyrobený prevažne z gumy alebo silikónu. Tieto kryty pokrývajú zadnú stranu a boky telefónu. Mäkké kryty sú mimoriadne lacné a sú tiež ľahko dostupné. Neponúkajú však úplnú ochranu telefónu, najmä ak sú zraniteľnejšie. 

Puzdier mobilných telefónov
Puzdier mobilných telefónov – mäkké kryty

Tvrdé kryty:

Väčšina telefónov vyrobených v nedávnej minulosti bola uvedená na trh s takýmito obalmi. Tvrdé kryty sú vyrobené z polykarbonátových zmesí, vďaka ktorým sú pevné a odolné. Rovnako ako mäkké kryty, aj tvrdé kryty chránia telefón zozadu a zo strán.

Najlepšie 5 puzdrá a kryty Samsung Galaxy A51

Poskytujú však lepšiu ochranu ako predchádzajúce. Tvrdé kryty nie sú také flexibilné, ako ste si mohli želať.Vďaka tejto tvrdosti sú náchylné na zlomenie. Nezabezpečenie ochrany displeja mobilného telefónu zvýrazní nevýhody tohto typu krytu. 

Flip kryty:

Flip kryty sú dodávané s ochranou displeja. Prevrátenie sa umiestni na pevné puzdro, takže v prípade, že potrebujete používať telefón, otvorte ho, akoby ste prehodili stránku knihy. Toto je zlepšenie oproti dvom vyššie uvedeným typom. Tento kryt zaručuje zvýšenú bezpečnosť vášho telefónu. 

Rovnako existujú aj iné typy krytov, ktoré môžu viesť viac úloh. Môžu byť použité ako preklopné kryty a zároveň môžu byť použité ako peňaženka. Naopak, váš telefón bude vždy vystavený riziku pokazenia zo strán, pretože strany nie sú chránené. 

Prečítajte si aj ďalší článok: Tipy na ochranu Canon cartidgov

Nech už máte akýkoľvek typ tlačiarne, výber cartidgov Canon znamená jediné – používate kvalitné produkty. Využívajte svoje cartridge Canon naplno pomocou týchto jednoduchých tipov.

Nárazné kryty:

Tieto puzdrá sú omotané okolo telefónu po okrajoch, aby sa znížilo riziko pádu a vážneho znehodnotenia. Nárazné kryty poskytujú ochranu obrazovky telefónu aj tým, že bránia kontaktu telefónu a plochých predmetov. 

Kryt je vyrobený z hliníka alebo kremíka. Je to sprísnené na telefóne, aby bola jeho hmotnosť zanedbateľná. Sú tiež pohodlné, pretože sa dajú ľahko pripevniť na zariadenie. Môžu to byť základné estetické zážitky, pretože dopĺňajú váš telefón lepším dizajnom. 

Ultimatyvné kryty ochrany: Sú to kryty vystužené tvrdým polykarbonátovým materiálom, vďaka ktorému je povrchový obal sofistikovaný. Poskytuje vášmu telefónu širokú škálu ochrany. Jedinou nevýhodou je zvýšená váha, ktorú nesú. Dochádza tiež k výzve telefónu a telefón stráca svoj estetický dotyk. 

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top