Správna starostlivosť o vaše nové tetovanie

Tetovania sú skvelým spôsobom ako vyjadriť svetu váš vlastný štýl, ale na to, aby vyzerali skvelo a sviežo aj po rokoch je potrebná náležitá starostlivosť. To platí najmä hneď potom ako sa dáte tetovať – oblasť tetovanej pokožky môže byť chvíľu začervenaná a boľavá. Keďže vaše telo práve dostalo dávku atramentu rovno pod kožu, potrebuje čas na prispôsobenie sa zmenám a s použitím krémov na tetovanie môžeme proces zotavenia urýchliť.

Čerstvo potetovaná pokožka je náchylná na jazvy a dokonca aj infekcie. Krémy na tetovanie dokážu pokožku upokojiť a zabrániť jej zápalu. Tým tiež zabránia tvorbe zjazveného tkaniva a sterilizujú oblasť pokožky na ktorom sa tetovanie nachádza.

Doba zotavenia

Vaše nové tetovanie si po vykonaní vyžaduje veľa starostlivosti. Pre mnohých ľudí to môže byť trochu zložité a môžu vzniknúť problémy. Vaše nové tetovanie si bude vyžadovať neustálu starostlivosť počas nasledujúcich týždňov a používanie krémov na tetovanie vám pomôže dlhodobo udržať vašu pokožku zdravú.

Krémov na tetovanie

Existuje obrovské množstvo rôznych krémov na tetovania z ktorých si môžete vybrať, ale môže byť ťažké nájsť ten správny. Mali by ste hľadať krém, krém na tetovanie, ktorý je na rozdiel od vášho bežného produktu na starostlivosť o pleť navrhnutý tak, aby pomohol vašu pokožku hojiť.

Správny krém na hojenie a liečenie

Aké typy krémov na tetovanie vám môžu pomôcť s hojením Tie, ktoré obsahujú zmes živín a prvkov utišujúcich pokožku, ktoré pomôžu vašej pokožke zahojiť sa. Najlepšie je vyhnúť sa tým, ktoré obsahujú mnoho chemikálií, pretože tieto môžu spôsobiť podráždenie pokožky a možné zjazvenie.

Mnoho krémov na tetovanie je z väčšej časti vyrobených z účinných prírodných zložiek ako je kokosový olej a maslo z Aloe. Ak vám ide o starostlivost o tetovanie, tak najlepšie je ísť 100% prírodnou cestou, vyberte si produkty, ktoré vám pomôžu vaše nové tetovanie vyliečiť.

Rada pre rýchle zotavenie

Hojenie tetovanie môže trvať až tri čí štyri týždne. Záleží to na type pokožky a veľkosti tetovania. Keď si vyberáte z ponuky krémov na tetovanie, tak sa uistite, že váš krém má hydratujúci účinok. Tiež sa uistite, že krémy na tetovanie s hydratujúcim účinkom majú v sebe prírodné zložky a neobsahujú alkohol či petrolej, ktoré môžu v mnohých prípadoch spôsobiť podráždenie pokožky.

Nezabúdajte, že hojenie vášho tetovania je proces obnovy, ktorý by sa nemal uponáhľať. Neponáhľajte sa a pozorujte ako vaše telo reaguje na rôzne krémy na tetovanie.

Nenechajte si ujsť ani inštruktážny článok s názvom Čo je krém proti vráskam a jeho výhody?.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top