Skvelý doplnok alebo nebezpečné inteligentné lieky

Adrafinil vs. modafinil

Ako ste už čítali, Adrafinil je predchodcom Modafinilu. Obe látky boli vyvinuté na liečbu narkolepsie, idiopatickej hypersomnie a na zlepšenie mentálneho fungovania starších ľudí.. Pretože jeden je v podstate otec druhého, dve zlúčeniny zvyšujúce bdelosť majú dosť podobné účinky.

Zdá sa, že Modafinil je účinnejší z týchto dvoch liekov, keďže Olmifon bol v roku 2011 uvedený do obehu francúzskou farmaceutickou spoločnosťou Cephalon, ktorá odkúpila Laboratoires Lafon, spoločnosť, ktorá objavila Adrafinil v roku 1974.

Adrafinil je prevažne mozgovým stimulantom. To znamená, že tento inteligentný liek posilní vaše mentálne schopnosti, ale na rozdiel od niektorých iných stimulantov bude mať malý prenos do koordinácie motoriky. Vyššia hladina hypokretínu spôsobuje prudký nárast dopamínu, norepinefrínu a histamínu, čo vedie k lepšej bdelosti a zameraniu, čo z neho robí veľmi dobrý študijný liek.

Modafinil, keďže ide o metabolit, bude mať takmer rovnaké účinky na našu produktivitu ako Adrafinil, ale vstrebáva sa do nášho tela takmer dvakrát rýchlejšie. Adrafinil je potrebné najskôr rozobrať v pečeni, takže zvyčajne trvá 45 – 60 minút, kým sa kop začne v porovnaní s Modafinilom, ktorý potrebuje iba asi 25 – 40 minút.

Ak ste športovec, Adrafinil aj Modafinil sú od roku 2004 na zozname zakázaných látok WADA. Ale ak ste v ozbrojených silách, mnoho krajín uprednostňuje Modafinil pred amfetamínmi pre vojakov v bojových situáciách alebo pri dlhých misiách.

Dávka adrafinilu

Adrafinil je najúčinnejší, keď sa podáva v dávkach medzi 300 a 1200 mg. Ak ešte nemáte vlastnú mierku je čas ju kúpiť. Adrafinil je inteligentná droga, ktorá so sebou prináša nejakú batožinu, takže jej užívanie môže mať za následok niektoré vedľajšie účinky. Ak sa rozhodnete kúpiť Adrafinil v práškovej forme, kúpte si mierku a zvážte svoje dávky presne, aby ste sa vyhli čo najväčšiemu počtu vedľajších účinkov, ktoré budem písať nižšie. Začnite na spodnom konci a postupne sa prepracujte (ak je to potrebné) až na dávku 1200 mg.

Je rozpustný vo vode, takže ho môžete zmiešať do vody alebo džúsu a vypiť ho na lačný žalúdok, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Najlepšie je užiť si ju skoro ráno, pretože niektorí používatelia hlásili, že majú problémy so zaspaním, ak užili Adrafinil príliš neskoro cez deň.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top