Tipy pre užívateľov tepelných čerpadiel na radiátorové vykurovanie

Tepelné čerpadlá na vykurovanie radiátorovponúkajú najefektívnejší a najefektívnejší spôsob, ako udržať váš domov v teple a pohodlí. Ak sa rozhodnete investovať do tohto zariadenia alebo si ho plánujete čoskoro kúpiť, tu je niekoľko užitočných rád, ako čo najlepšie využiť svoje tepelné čerpadlo.

Tepelné čerpadlá pre radiátory fungujú najlepšie, keď sú ich prachové filtre udržiavané čisté. Vždy, keď sa viditeľne znečistia alebo keď sa rozsvieti svetlo, nezabudnite prachové filtre opláchnuť alebo povysávať.

Nepoužívajte automatický režim v zime a v lete

Tepelné čerpadlá majú automatický režim, ktorý im umožňuje rozhodnúť sa, či budú miestnosť chladiť alebo vykurovať. Väčšinou však nevedia, čo je lepšie.

Aby jednotka náhodou neprodukovala klimatizáciu pri použití kachlí na drevo alebo počas slnečných dní uprostred zimy, nepoužívajte automatický režim a namiesto toho použite režim vykurovania.

Podobne, aby ste predišli náhodnému vytopeniu domu počas chladnej letnej noci, nepoužívajte automatický režim a použite režim Ventilátor, Odvlhčovanie alebo Chladenie.

Vyhnite sa každodennej manipulácii s tepelným čerpadlom

Tieto zariadenia dosahujú najvyššiu účinnosť pri udržiavaní určitej teploty.

Nastavte správne nastavenia, nechajte ich na pokoji a nechajte ich robiť svoju prácu. Jedinou výnimkou je, ak ste mimo domova dlhšie ako 24 hodín. V takom prípade sa odporúča zariadenie vypnúť.

Pravidelne si nechajte svoje tepelné čerpadlo servisovať profesionálom

Ak chcete zaručiť špičkový výkon, vždy dodržiavajte odporúčania výrobcu týkajúce sa odborného servisu a pravidelného čistenia filtrov.

Udržiavanie čistej vonkajšej jednotky

Dbajte na to, aby boli vaše vonkajšie jednotky vždy bez kríkov, a odstráňte všetky listy, ktoré by v nich mohli uviaznuť. Musíte byť len veľmi opatrní, aby ste neohli lamely.

Vonkajšiu jednotku je tiež potrebné udržiavať bez snehových závejov. Dobrou správou je, že sa nemusíte obávať ľadu a snehu, ktoré sa hromadia na radiátoroch tepelných čerpadiel. Tieto zariadenia totiž dokážu automaticky rozmrazovať.

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top