Spirit je najmenší a najlacnejší zo všetkých veľkoplošných grilov

Weber Spirit II E-210 Podrobný prehľad

Rad grilov Weber’s Spirit siaha od menších modelov 2 horákov až po 3 horáky + varianty bočných horákov. Spirit II E-210 sedí na konci rodiny ako jednoduchý model z dvomi horákmi.

Dizajn a kvalita zostavenia – 4/5

Spirit II E-210 je dobre postavený; varná doska a kryt sú vyrobený z liateho hliníka, ktorý je trvanlivejší ako plech ktorý sa bežne vyskytuje v iných griloch. Okrem toho tento plášť je porcelánovo obalený, a tiež pomáha prevencii vyblednutia, odlupovania a hrdzavenia a sa ľahšie čistí.

Viečko obsahuje stredový teplomer, aj keď vždy odporúčame mať dobrý digitálny teplomer.

Bočné police a rúrky horákov sú z nehrdzavejúcej ocele a rošty na varenie sú porcelánovo obalené liatiny, ktoré poskytujú vynikajúcu tepelnú retenciu a spevnenie v porovnaní s tenšími drôtenými grilovými roštami. Tiež rošty na varenie nevyžadujú korenie a sú dobré ísť priamo z krabice.

Weber Spirit II E-210 je poháňaný nádržou s objemom 20 lb (predáva sa samostatne) a má zabudovaný merač paliva (ktorý určuje zostávajúce množstvo paliva podľa hmotnosti nádrže), takže vždy viete, koľko propánu máte.

Bočné police z nehrdzavejúcej ocele poskytujú priestor pre kuchynské platne a prípravné práce. Okrem toho má každá polica 3 konce háčikov na koncoch, ktoré poskytujú vhodné miesto na zavesenie grilovacích kefiek, klieští atď. Ľavá polica na Spirit II E-210 sa môže sklopiť, keď sa nepoužíva.

2018 Weber Spirit II E-210 váži 100 lb, 14 lb ľahší ako starší model. Kým predchádzajúci model sedel na 4 kolieskach, nový model má 2 kolesá.

Jednoduché zostavenie – 4.5/5

Montáž prístroja Spirit II E-210 je pomerne jednoduchá a priamočiarna. Ohnisko a plynové potrubie sú vopred zmontované, stačí len namontovať vozík a pripojiť komponenty. Väčšina ľudí to môže urobiť približne za 2 hodiny.

Jednoduché použitie – 4.5/5

Elektronické zapaľovanie Crossover je veľmi spoľahlivé. Jediný zapaľovač s batériou typu AA napája prvý horák, ktorý potom umožňuje vypnúť ostatné horáky. Výmena propánovej nádrže je relatívne priamočiarna a porcelán na roštách a arómatizačnych tyčinkach ich robí ľahko čistiteľnými.

Kvalita Varenia – 4.5/5

E-210 poskytuje rovnomerné teplo pri priamom aj nepriamom varení a rýchlo dosahuje pomerne vysokú teplotu .

Príspevky z rovnakej kategórie:

Back to top